faq - TyZdrowieUroda.pl sklep LR Health & Beauty
LR Mind Master Extreme Powder Dwupak
CategoriesSUPLEMENTY DIETY

Mind Master Extreme częste pytania

Mind Master Extreme częste pytania i odpowiedzi

Oto Mind Master Extreme częste pytania i odpowiedzi

Jaka jest zawartość kofeiny w Mind Master Extreme? Jak działa kofeina na organizm?

1 saszetka (2,5 g) Mind Master Extreme zawiera 80 mg kofeiny, co odpowiada ilości kofeiny zawartej w trzech butelkach coli 0,33l, w jednej filiżance mocnego espresso lub jednym napoju energetyzującym (250 ml).
Mind Master Extreme zawiera połączenie mikrokapsułkowanej kofeiny m.in. z guarany. Zawarta w guaranie kofeina pomaga podwyższyć uwagę i koncentrację oraz przyczynia się do zwiększenia wytrzymałości.

Dlaczego Mind Master Extreme jest alternatywą dla napojów energetycznych?

Dostępne na rynku napoje energetyczne zawierają około 10-12 g cukru w 100 ml oraz około 32 mg kofeiny w 100 ml. Te produkty są rzadko dostępne w mniejszych porcjach niż 250 ml. Puszka takiego napoju zawiera z reguły około 110 kcal. Mind Master Extreme nie zawiera kalorycznego cukru, natomiast ma specjalną kompozycję mikrokapsułkowanej kofeiny z naturalnych źródeł, aminokwasów oraz witamin z grupy B (B1, B2, B6, B12), które pokrywają 100% zalecanej dziennej porcji. Ekstrakt z zielonej herbaty służy nie tylko jako naturalne źródło kofeiny, lecz również zawiera m.in. polifenole i dlatego może działać antyoksydacyjnie. Połączenie antyoksydantów w Mind Master Extreme chroni przed stresem oksydacyjnym takiego działania nie wykazują dostępne na rynku napoje energetyczne.

Jak działa Mind Master Extreme w porównaniu z kawą lub colą?

Mind Master Extreme zaczyna działać bezpośrednio po spożyciu, a jego kwaskowaty smak działa orzeźwiająco.
Mind Master Extreme zawiera 80 mg kofeiny w jednej saszetce o masie netto 2,5 g. Działanie kofeiny może się różnić u poszczególnych osób. Zazwyczaj kofeina zaczyna działać po około 30 mi- nutach, a pełne działanie wykazuje po około 1 godzinie. Typowa filiżanka espresso (80 mg / 25 ml) zawiera tę samą ilość kofeiny jak Mind Master Extreme. Klasyczna kawa z ekspresu przepływowego (filtrowana) zawiera około 90 mg w 125 ml. Jednak kawa nie zawiera dodatkowych składników wspomagających ta- kich jak: aminokwasy, witaminy z grupy B lub koenzym Q10.

Czym są aminokwasy? Dlaczego Mind Master Extreme jest wzbogacony w aminokwasy: leucynę, izoleucynę i walinę (BCAA)?

Aminokwasy są podstawowymi budulcami białek. Budują strukturę komórek i są odpowiedzialne za transport i magazynowanie składników odżywczych. Łącznie istnieje 20 naturalnie występujących aminokwasów, które biorą udział w powstawaniu białek. W ten sposób aminokwasy biorą udział w produkcji energii. Pełnią one ważną funkcję w budowie masy mięśniowej oraz odgrywają ważną rolę w odżywianiu człowieka.

Aminokwasy wykazują pozytywne działanie na metabolizm i wytrzymałość człowieka. Dodatkowo aminokwasy dostarczają ważnych substancji odżywczych dla skóry, włosów i paznokci. Wzmacniają tkankę łączną, mięśnie, ścięgna i więzadła.

Stres i zmęczenie mogą prowadzić do niedoboru aminokwasów. W przypadku niedoboru organizm może nie produkować wystarczającej ilości protein lub hormonów. Dla utrzymania maksymalnej efektywności nie może zabraknąć aminokwasów, takich jak leucyna, izoleucyna i walina.

Kiedy i jak można stosować Mind Master Extreme?

Mind Master Extreme to doraźny sposób na więcej energii. Pro- dukt można stosować dodatkowo oprócz suplementu Mind Master. Mind Master Extreme jest przydatny zwłaszcza wtedy, kiedy dopada nas dołek energetyczny. Pomaga utrzymać koncentrację i wydajność w czasie wzmożonego stresu. Mind Master Extreme można stosować niezależnie od pory dnia. Praktyczna saszetka zmieści się w portfelu, kalendarzu lub kieszeni w spodniach. Jednak należy przechowywać produkt w suchym miejscu i chronić przed wysoką temperaturą. Jedno pudełko zawiera 14 saszetek po 2,5 g – a więc wystarczy na około 2 tygodnie.
Proszek wsypuje się bezpośrednio do ust (na język) i rozpuszcza się w ciągu kilku sekund. Proszek natychmiast rozpuszcza się w ustach i składniki są wchłaniane przez błony śluzowe jamy ustnej.

Jak smakuje Mind Master Extreme?

Mind Master Extreme ma lekko słodki, kwaskowaty smak owoców granatu, który od razu orzeźwia. Po rozpuszczeniu proszek ma delikatnie gorzką nutę ze względu na zawartość mikrokapsułkowanej kofeiny. Posmak jest jednak znacznie słabszy niż w przypadku spożycia klasycznej kawy filtrowanej.
Mind Master Extreme nie zawiera cukru, natomiast zawiera substancje słodzące. Główną substancją słodzącą jest ksylitol – naturalnie występujący alkohol cukrowy wytwarzany zarówno przez rośliny jak i przez ludzki organizm (w metabolizmie cukru).

Czy można stosować Mind Master Extreme kilka razy w ciągu dnia?

Nie. Zaleca się stosowanie nie częściej niż raz dziennie. Zawartość saszetki należy wysypać bezpośrednio na język i pozwolić, aby proszek powoli się rozpuścił. Produkt jest suplementem diety. Nie nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nadmierne spożycie może mieć efekt przeczyszczający.

Czy Mind Master Extreme może być spożywany przez dzieci, kobiety w ciąży lub wegetarian?

Mind Master Extreme Performance Powder nie jest zalecany dzieciom, ciężarnym lub karmiącym kobietom ze względu na wysoką zawartość kofeiny (80 mg w dziennej porcji). Mind Master Extreme jest odpowiedni dla wegetarian i diabetyków. Tłuszcze są czysto roślinne i produkt nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego. Mind Master Extreme nie zawiera glutenu ani laktozy.

Czy można stosować Mind Master Extreme również w przypadku problemów z sercem i krążeniem?

W przypadku problemów z sercem lub krążeniem należy przed spożyciem skonsultować to z lekarzem lub farmaceutą. Nie są znane interakcje przy jednoczesnym stosowaniu leków, jednak zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą, aby wykluczyć interakcje z lekami.

Czy Mind Master Extreme zawiera środki dopingujące?

Mind Master Extreme nie zawiera substancji zabronionych przez WADA (Światową Agencję Antydopingową).

Czy można stosować Mind Master Extreme uzupełniająco oprócz klasycznego Mind Mastera (w płynie)?

Tak, oczywiście. Dla wsparcia efektywności w stresujące i męczące dni LR stworzyło rozwiązanie LR LIFETAKT Mental Power – naukowo uzasadnione połączenie produktów Mind Master oraz tabletek Pro Balance. Mind Master Extreme służy jako indywidualny, uzupełniający produkt do bezpośredniego spożycia w sytuacjach stresujących lub dla przezwyciężenia chwilowego dołka energetycznego.

Mind Master Extreme to doraźny sposób na więcej energii, natomiast Mind Master Green lub Red w płynie to produkty prze- znaczone do systematycznego stosowania przez dłuższy okres czasu.

CLOSE
Add to cart