prebiotyki - TyZdrowieUroda.pl sklep LR Health & Beauty
LR LIFETAKT Pro 12 kapsułki
CategoriesSUPLEMENTY DIETY

PRO 12

Pro-12 Lr zawiera 1 miliard bakterii w kapsułce i posiada podwójne mikrokapsułki, które chronią bakterie znacznie skuteczniej niż wiele innych produktów.

Wysoka koncentracja dobroczynnych bakterii w jelicie ma istotny wpływ na zdrowie i długowieczność człowieka. Jelita są największym narządem ludzkiego organizmu i mają kluczowe znaczenie dla zdrowia. Są zasiedlane przez miliony bakterii probiotycznych, które można podzielić na ponad 400 szczepów. Nasze zdrowie i dobre samopoczucie zależy od ich naturalnej równowagi. Ściany ludzkiego jelita są zasiedlone przez dobre bakterie oraz pozostałe bakterie.

Naturalna równowaga tych bakterii ma duży wpływ na ogólne samopoczucie.

Probiotyki:
Nazywane są również czynnościową żywnością. To wyselekcjonowane kultury bakteryjne lub drożdży, których zadaniem jest korzystne dla zdrowia działanie w przewodzie pokarmowym poprzez zachowanie prawidłowej flory bakteryjnej. Pomaga zwalczyć biegunki, poprawia perystaltykę jelit, redukuje wzdęcia, bóle brzucha. Bierze udział w trawieniu laktozy, zapobiega zakażeniom przewodu pokarmowego, wspomaga leczenie zespołu jelita drażliwego.

Prebiotyk:
Służy jako pokarm dla bakterii i wspiera równowagę flory bakteryjnej. Dzięki prebiotykom wchłanialność minerałów staje się większa. W odróżnieniu od probiotyku nie zawiera żadnych mikroorganizmów, a jedynie substancje stymulujące. Prebiotyki to nietrawione – oporne na działanie enzymów trawiennych w przewodzie pokarmowym – składniki żywności, które korzystnie oddziałują na gospodarza przez selektywną stymulację wzrostu lub aktywności jednego rodzaju lub ograniczonej liczby bakterii w okrężnicy i w ten sposób poprawiają zdrowie gospodarza. Tymi substancjami mogą być białka, tłuszcze, oligo- lub polisacharydy, które nie ulegają trawieniu i w formie niezmienionej docierają do światła jelita, by tam rozwijać swoje działanie. 

Zakres zastosowania:

– do zachowania zdrowia flory jelit

– wzmacnia system odpornościowy

– obniża poziom cholesterolu

– alergie, choroby skórne, infekcje dróg moczowych

– przewlekłe zapalenie jelit (choroba Leśniowskiego-Crohna, Colitis ulcerosa, syndrom zespołu podrażnionego jelita)

– obniża ryzyko raka jelita grubego

– nietolerancje na środki spożywcze (nietolerancja laktozy, fruktozy, glutenu)

– Dla dobrego samopoczucia

Zobacz:

jakich chorób leczenie wspomagają suplementy diety LR i jakie jest ich zalecane dawkowanie;

CLOSE
Add to cart