przekwitanie - TyZdrowieUroda.pl sklep LR Health & Beauty
LR LIFETAKT WOMAN PHYTO Kapsułki
CategoriesSUPLEMENTY DIETY

Menopauza 👩‍🦳

Menopauza 👩‍🦳 przekwitanie fitoestrogeny czerwona kończyna – co to takiego?

Menopauza 👩‍🦳 , potocznie nazywana przekwitaniem lub klimakterium, jest okresem w życiu kobiety, podczas którego jajniki przestają produkować hormony i ustają miesięczne krwawienia. Najczęściej jest to proces naturalny, do którego dochodzi między 45. a 55. rokiem życia.

Menopauza i poprzedzające ją klimakterium (zwane też przekwitaniem) nadchodzi, gdy przysadka mózgowa zwalnia tempo, jajniki nie uwalniają jajeczek, a kobieta nie może zajść w ciążę. Z menopauzą wiąże się szereg uciążliwych objawów.

Klimakterium przychodzi nieuchronnie jak jesień po lecie. Czasami występuje bez wcześniejszych zwiastunów. Z reguły ten nowy etap w życiu kobiety zapowiadany jest przez cały wachlarz objawów. Należy pamiętać, że nie wszystkie dolegliwości występują u kobiet zawsze i w tym samym stopniu.

Menopauza bez cierpień

Menopauza nie musi stanowić okresu pełnego cierpień i wyrzeczeń, ponieważ dzięki wzrastającej świadomości kobiet i osiągnięciom współczesnej medycyny towarzyszące jej uciążliwe dolegliwości można łatwo złagodzić, Część z nich nawet całkowicie wyeliminować. Kobieta w Polsce żyje przeciętnie prawie 80 lat, a menopauza występuje średnio w 50. roku życia. Prawie jedna trzecia życia pań przypada więc na okres po ustaniu miesiączek. Jest to czas, do którego trzeba się odpowiednio przygotować i przeżyć w jak najlepszym zdrowiu.

Menopauza to okres, w którym w organizmie kobiety następują fizjologiczne zmiany poziomu estrogenów, które mogą wpływać na pojawienie się objawów wypadowych czyli uderzeń gorąca i nocnych potów. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że naturalnie występujące zmiany hormonalne mogą wpływać też na inne struktury organizmu. Np.na takie jak kości, skóra czy układ nerwowy.

Składniki suplementu Woman Phyto wspierają organizm kobiety w okresie menopauzy łagodząc objawy menopauzy zarówno te widoczne jak i niewidoczne gołym okiem.

Menopauza dotyka każdej kobiety, jest to proces kończący okres rozrodczy. Z roku na rok liczba kobiet w okresie menopauzalnym wzrasta.

Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny długość życia uległa znacznemu wydłużeniu. Obecnie w Polsce wynosi 79 lat. Z tego faktu wynika, iż 1/3 życia przypada na wiek pomenopauzalny.

Na szczęście dzięki suplementacji może to być okres pełen pogody ducha i komfortu.

Zobacz jakich chorób leczenie wspomagają suplementy diety LR i jakie jest ich zalecane dawkowanie.

 

LR LIFETAKT WOMAN PHYTO Kapsułki
CategoriesSUPLEMENTY DIETY

Woman Phyto Active

Woman Phyto Active

Połączenie składników czynnych:
wapnia i witaminy D2 zapewnia maksymalne wsparcie w okresie menopauzy. Ponadto kapsułki Woman Phyto Active LR zawierają ekstrakt z czerwonej koniczyny

Menopauza (klimakterium) to czas, w którym organizm dojrzałej kobiety stopniowo przechodzi ze stanu płodnego w bezpłodny. Towarzyszą mu liczne dolegliwości, w tym charakterystyczne uderzenia gorąca i zmiany nastroju. Ponadto klimakterium wiąże się z zaburzeniami gospodarki hormonalnej, ale to naturalny proces, którego nie należy się obawiać,

W tym czasie kobietom towarzyszą charakterystyczne uderzenia gorąca, trwające zazwyczaj od kilkunastu sekund do minuty. Symptomy te powiązane są również z nadpotliwością, czerwienieniem się skóry (rumieniem), osteoporozą, zmniejszonym libido oraz drżeniem ciała. Dolegliwości mogą się utrzymywać nawet do dwóch lat, połączone ze zmianą nastrojów wynikającą z zaburzenia gospodarki hormonalnej, kłopotami ze snem.

Okres menopauzy to ciężki czas dla każdej kobiety, powoduje nagłe i nieznane procesy zachodzące w organizmie. Ponadto czasem pewne objawy mogą prowadzić do komplikacji lub przykrych powikłań, dlatego kobiety powinny zawsze zwracać uwagę na dodatkowe objawy. Na przykład niedobór estrogenów może czasem powodować osteoporozę, wpływać na stężenie cholesterolu we krwi, co już samo w sobie stanowi niejako ryzyko dla serca.

Kapsułki dla wsparcia w okresie menopauzy

Obszary zastosowania:
– Dla utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego
– Przyczynia się do prawidłowego przekazywania sygnałów między komórkami

CLOSE
Add to cart